Zamknij

Kiełbasy z gwoździami rozrzucane w parkach i na ulicach. Truciciele psów nadal grasują

Redakcja
09.08.2017 11:37
Kiełbasa
fot. Facebook/Kasia Kasiaa

Właściciele psów muszą uważać na swoje zwierzaki i pilnować, aby w czasie spacerów nie zjadały podejrzanego mięsa, leżącego na chodniku bądź trawników. W Warszawie i okolicach grasują bowiem truciciele, którzy rozrzucają w przypadkowych miejscach kiełbasy wypełnione gwoździami i szpilkami krawieckimi.

To nie jest niestety nowa sprawa, informowaliśmy o niej już w marcu, podobnie jak inne media, np. portal WawaLove.pl. Niestety, pomimo medialnego nagłośnienia, ten obrzydliwy proceder nadal jest uprawiany.

Jedna z mieszkanek warszawskiej Ochoty opublikowała na swoim Facebookowym profilu mocne zdjęcie kiełbasy wypełnionej gwoździami. Ostrzegła w ten sposób innych właścicieli czworonogów i zwróciła się z prośbą o udostępnienie informacji:

Jak przypomina WawaLove.pl, podobne przypadki miały miejsce m.in, w Piasecznie oraz na ul. Modzelewskiego na Mokotowie. W tym drugim przypadku psa udało się uratować, ale poranił on sobie przełyk, więc konieczna była natychmiastowa operacja.

Zobacz także

My z kolei w marcowym artykule pisaliśmy o kobiecie z podwarszawskiego Leszna, która podrzuciła taki "smakołyk" na posesję swojej sąsiadki - tylko dzięki błyskawicznej interwencji właścicielki psa, zwierzę nie ucierpiało.

Nie wszystkie czworonogi miały jednak tyle szczęścia - ofiarą trucicieli padł m.in, Barry, ukochany czworonóg youtubera Rafała Masnego z kanału AbstrahujeTV. 

RadioZET.pl/WawaLove.pl/Facebook/MP