Napadli na kobietę, kiedy wchodziła do klatki schodowej

Redakcja
12.02.2018 14:07
Napadli na kobietę, kiedy wchodziła do klatki schodowej
fot. Policja

Dzięki zdecydowanej reakcji policjantów z Woli zaraz po napaści na kobietę podejrzani o to przestępstwo wpadli w ich ręce. Z ustaleń wynika, że 41- i 68-latek dusili swoją ofiarę i szarpali, próbując wyrwać jej torebkę. Krzyki kobiety usłyszeli sąsiedzi, którzy spłoszyli napastników. Rozpoznani na ulicy przez funkcjonariuszy trafili prosto do policyjnej celi. Po usłyszeniu zarzutu zostali aresztowani na trzy miesiące.

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego wolskiej komendy otrzymali informację, że doszło do usiłowania rozboju. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy zaczaili się na kobietę i czekali na moment, kiedy będzie wchodzić do klatki schodowej w bloku. W pewnym momencie rzucili się na nią, zaczęli dusić i szarpać, próbując wyrwać torebkę z zawartością pieniędzy i dokumentów. Zaatakowana kobieta wzywała pomocy, na co zareagowali sąsiedzi, którzy spłoszyli napastników.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Na ulicy zauważyli dwóch mężczyzn, których wizerunek odpowiadał rysopisowi napastników. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie i zatrzymali mężczyzn.

41- i 68-latek trafili do policyjnej celi. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy. Dariusz L. i Sebastian A. usłyszeli zarzut usiłowania rozboju, z czego jeden z nich w warunkach recydywy. Mężczyzna w marcu ubiegłego roku był zatrzymywany przez wolskich policjantów i usłyszał zarzuty gróźb karalnych oraz kradzieży z włamaniem. Wtedy był aresztowany na trzy miesiące. Okazało się, że opuścił więzienne mury po 17 latach kary pozbawienia wolności. Tym razem prokurator również przychylił się do wniosku policjantów o zastosowanie środka izolacyjnego wobec mężczyzn. Sąd aresztował ich na trzy miesiące.

RadioZET.pl/policja/maal