Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Napadli na kobietę, kiedy wchodziła do klatki schodowej

12.02.2018 14:07
xxx wiadomosci

Dzięki zdecydowanej reakcji policjantów z Woli zaraz po napaści na kobietę podejrzani o to przestępstwo wpadli w ich ręce. Z ustaleń wynika, że 41- i 68-latek dusili swoją ofiarę i szarpali, próbując wyrwać jej torebkę. Krzyki kobiety usłyszeli sąsiedzi, którzy spłoszyli napastników. Rozpoznani na ulicy przez funkcjonariuszy trafili prosto do policyjnej celi. Po usłyszeniu zarzutu zostali aresztowani na trzy miesiące.

Napadli na kobietę, kiedy wchodziła do klatki schodowej fot. Policja

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego wolskiej komendy otrzymali informację, że doszło do usiłowania rozboju. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy zaczaili się na kobietę i czekali na moment, kiedy będzie wchodzić do klatki schodowej w bloku. W pewnym momencie rzucili się na nią, zaczęli dusić i szarpać, próbując wyrwać torebkę z zawartością pieniędzy i dokumentów. Zaatakowana kobieta wzywała pomocy, na co zareagowali sąsiedzi, którzy spłoszyli napastników.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Na ulicy zauważyli dwóch mężczyzn, których wizerunek odpowiadał rysopisowi napastników. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie i zatrzymali mężczyzn.

41- i 68-latek trafili do policyjnej celi. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy. Dariusz L. i Sebastian A. usłyszeli zarzut usiłowania rozboju, z czego jeden z nich w warunkach recydywy. Mężczyzna w marcu ubiegłego roku był zatrzymywany przez wolskich policjantów i usłyszał zarzuty gróźb karalnych oraz kradzieży z włamaniem. Wtedy był aresztowany na trzy miesiące. Okazało się, że opuścił więzienne mury po 17 latach kary pozbawienia wolności. Tym razem prokurator również przychylił się do wniosku policjantów o zastosowanie środka izolacyjnego wobec mężczyzn. Sąd aresztował ich na trzy miesiące.

RadioZET.pl/policja/maal

Oceń