Zamknij

9-dniowe niemowlę wypadło pijanej matce z nosidełka. Odpowie przed sądem

28.08.2019 09:16
Policja
fot. East News

Koszmarny obraz macierzyństwa na warszawskiej Woli. Minionej nocy policjanci zatrzymali pijaną w sztok 30-letnią matkę. Kobiecie z nosidełka wypadło 9-dniowe niemowlę. Za narażenie maleńkiej pociechy na utratę zdrowia lub życia grozi jej teraz więzienie.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Policja z komendy na Woli zatrzymała 30-latkę po zgłoszeniu przechodniów. Kobieta przechodziła obok sklepu monopolowego. Będąc pijaną, opiekowała się 9-dniową córeczką. Badanie alkomatem wykazało, że miała ponad promil alkoholu we krwi. 

Kobieta, idąc chodnikiem, trzymała w ręku nosidełko z dzieckiem. W pewnej chwili potknęła się i z nosidełka dziecko wypadło jej na trawę. Od razu chwyciła je i włożyła do nosidełka, przykrywając kocykiem. Dziecko płakało i to zwróciło uwagę przechodniów.

policja z Woli, cytowana przez PAP

Reakcję służb umożliwiło szybkie zgłoszenie świadków zdarzenia. Kobietę z dzieckiem zatrzymali do czasu przybycia patrolu przechodnie. Maleńka córeczka trafiła do szpitala. Matka usłyszała zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia. Sprawa trafi do sądu rodzinnego. 30-latce grozi nawet 5 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP