Zamknij

Policja dementuje informacje o krwi poszukiwanego Dawida. Czeka na ekspertyzy

16.07.2019 10:16
Policja dementuje informacje o krwi poszukiwanego Dawida. Czeka na ekspertyzy
fot. Jakub Kamiński/PAP

Policja w Warszawie zdementowała informacje o śladach krwi 5-letniego Dawida w aucie jego ojca, które wczoraj podał serwis Fakt24.pl. Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie zapewnił też, że działania poszukiwawcze są cały czas realizowane. 

Rzecznik KSP w Warszawie przekazał na ostatnim briefingu prasowym, że informacje podane wczoraj przez Fakt24.pl, a dziś przez „Fakt”, są nieprawdziwe. Policja przekonuje, że nie można mówić o śladach krwi chłopca, gdy nie zakończyły się jeszcze badania, a tym samym ekspertyzy.

Zobacz także

Nie ma ostatecznych wyników ekspertyz. Informacje z portalu (o śladach krwi Dawida w pojeździe, którym przewoził go tragicznie zmarły ojciec) nie są prawdziwe.

Sylwester Marczak, KSP w Warszawie

Apel policjantów pozostaje bez zmian. Ktokolwiek widział lub wie coś o zaginionym Dawidzie i jego śladach proszony jest o kontakt z policją. Służby podkreślają, że w sprawie pojawił się istotny trop, ale przestrzegają przed wyciąganiem pochopnych wniosków. 

– Pojawiły się istotne ślady. Ale nie mamy wyników ekspertyz. Przekazujemy wszystkie informacje istotne w poszukiwaniu 5-latka. Hipotez jest kilka, ale ich wskazywanie na tym etapie nie jest wskazane – dodał Marczak.

RadioZET.pl