Zamknij

Zaatakował kawałkiem blachy bezdomnego. Za to, że spał na klatce schodowej

Redakcja
08.02.2018 15:26
Warszawa
fot. Komenda Stołeczna Policji

Długo nie zapomni tej nocy warszawski bezdomny. Mężczyzna schronił się przed mrozem na klatce schodowej jednego ze służewskich bloków. Tam padł ofiarą napaści — uzbrojony w kawałek metalowej blachy napastnik pobił go oraz pociął mu twarz, głowę i język. Policja zdążyła go już zatrzymać.

Tę wstrząsającą historię opisał portal MetroWarszawa.pl. Do zdarzenia doszło w środowy wieczór w jednym z bloków przy ul. Wałbrzyskiej na warszawskim Służewie. Bezdomny postanowił schronić się przed zimnem na klatce schodowej. W pewnym momencie zasnął, a obudził się, gdy poczuł, że ktoś go bije i szarpie.

Zobacz także

Agresywny mężczyzna nie ustępował i nie ograniczał się do rękoczynów. Skorzystał bowiem z przedmiotu, który miał pod ręką — kawałka metalowej blachy, który najprawdopodobniej oderwał od skrzynki na listy. Pociął nią twarz, głowę i język swojej ofiary, po czym uciekł. Poszkodowany trafił zaś do szpitala.

Policja zatrzymała już napastnika. Okazał się nim 44-letni Piotr K. Gdy dopadli go funkcjonariusze, próbował pozbyć się narzędzia, którego wcześniej użył. Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty, teraz stanie przed sądem. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Na razie nieznane są motywy jego działania.

Zobacz także

RadioZET.pl/Metro Warszawa/MP