Sprzedawali "laweciarzom" informacje o wypadkach za pieniądze. Zatrzymania w stołecznej policji

Redakcja
10.04.2017 12:19
Policja
fot. Flickr

Czterech stołecznych policjantów zostało zatrzymanych za korupcję. Prokuratura postawiła zarzuty w sumie dziewięciu osobom. Według Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej, funkcjonariusze za pieniądze informowali i"laweciarzy" o kolizjach i wypadkach, które mogły wiązać się z koniecznością holowania aut.

Zatrzymani to trzech pracowników firmy holowniczej i dwóch cywilnych pracowników Komendy Stołecznej Policji. Cywile pracowali na stanowisku kierowania KSP.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Ten nielegalny biznes działał w bardzo prosty sposób: policja najszybciej zdobywa informacje na temat drogowych stłuczek czy wypadków, a te akurat są niezwykle cenne dla holowników. W zamian za "cynk" o tym, gdzie powinni jechać, przedstawiciele firm mieli opłacać policjantów. Dodatkowo funkcjonariusze usłyszeli w poniedziałek zarzuty przekroczenia uprawnień.

Sąd aresztował sześć osób. Dwóch policjantów i jeden pracownik firmy przyznali się do winy i szczegółowo opisali swoje nielegalne działania. Za korupcję grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/RO/MP