Zamknij

Rusza proces Kajetana P. Znamy miejsce i datę rozpraw [NOWE FAKTY]

Redakcja
06.04.2018 14:23
KajetanP
fot. Policja

W maju rusza proces Kajetana P. oskarżonego o brutalne morderstwo na lektorce języka włoskiego. Ustalono już miejsce oraz daty pierwszych rozpraw.

Jak informuje portal TVN Warszawa, pierwsza rozprawa zaplanowana jest na 28 maja, kolejne dwie: 18 czerwca i 4 lipca. Odbędą się one w budynku Sądu Rejonowego Warszawa-Wola na ul. Kocjana na stołecznym Bemowie, w sali specjalnie przystosowanej do sądzenia najbardziej niebezpiecznych przestępców. Pomieszczenie to jest oddzielone wysokim murem, a przy wejściu do niego obowiązują restrykcyjne zasady bezpieczeństwa (nie wolno np. mieć ze sobą telefonów komórkowych).

Morderstwo na Woli

3 lutego 2016 r. Kajetan P. — pod pozorem rozpoczęcia nauki języka włoskiego — spotkał się z tłumaczką Katarzyną J. w jej mieszkaniu na warszawskiej Woli. Tam — jak wynika z ustaleń śledczych — zabił ją nożem.

Zobacz także

By ukryć zwłoki i uniknąć odpowiedzialności, rozczłonkował je i przewiózł je do wynajmowanego przez siebie mieszkania na Żoliborzu, a następnie uciekł. Zatrzymano go po 11 dniach na Malcie i przekazano stronie polskiej. Prawdopodobnie planował ucieczkę do Afryki.

Pierwotnie wydawało się, że Kajetan P. nie będzie mógł zostać osądzony, gdyż pierwszy zespół badających go biegłych psychiatrów uznał go za osobę niepoczytalną. W toku postępowania przeprowadzono jednak dodatkową ekspertyzę, z której wynikało, że pomimo ograniczonej zdolności rozpoznania swoich czynów, mężczyzna jest jednak w stanie odpowiedzieć przed sądem za ich dokonanie.

RadioZET.pl/PAP/TVN Warszawa/MP