Zarzuty dla b. dyrektora IMGW. Miał przyjąć pół miliona złotych łapówek

Redakcja
02.06.2017 13:57
IMGW
fot. Wikimedia.Commons

51 zarzutów usłyszał były dyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Prokuratura odsłania olbrzymią skalę nadużyć i korupcji, jakich miał się dopuszczać Mieczysław O. przez prawie dekadę kierowania tą jednostką.

Jak twierdzi prokuratura, działał dość zuchwale. Brał łapówki od znajomych za zatrudnienie ich rodzin. Co więcej, te osoby w ogóle nie pojawiały się później w pracy, a otrzymywały wynagrodzenie.

To jednak nie koniec. O. miał także brać łapówki od swoich pracowników za to, że przyznawał im premie. Pieniądze, jakie dostawał przeznaczał na podróże i kupował za nie sprzęt fotograficzny.

- Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu - prawie pół miliona łapówek - mówi Radiu ZET prok. Magdalena Sowa z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Sąd przedłużył mu areszt do końca lipca.

Mieczysław O. w sumie miał przyjąć prawie pół miliona złotych łapówek. Za te przestępstwa byłemu dyrektorowi IMGW grozi 10 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/RO/MP