Zamknij

Syn Olbrychskiego z zarzutami. Miał zaatakować nożem pracownika kanalizacji

Redakcja
07.12.2017 14:50
Atak
fot. East News

Aktor i piosenkarz Rafał O. usłyszał prokuratorskie zarzuty. Według śledczych miał porąbać siekierą infrastrukturę firmy kanalizacyjnej oraz rzucić się z nożem na jej pracownika. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do incydentu doszło późnym wieczorem w marcu tego roku na warszawskim Wilanowie. Rafał O., syn znanego aktora Daniela Olbrychskiego, miał się z furią rzucić na pracownika firmy kanalizacyjnej. Według danych policji groził mu nożem i krzyczał, żeby "spier...lał". Oprócz tego, miał przy pomocy siekiery zniszczyć agregat kanalizacyjny należący do firmy. Z relacji zaatakowanego wynika, że O. był wyraźnie pobudzony, a główną przyczyną jego zachowana miała być chwilowa przerwa w dostępie do wody.

Teraz usłyszał dwa zarzuty. Rafał O. oskarżony jest o grożenie pozbawieniem życia pokrzywdzonemu, poprzez przyłożenie mu noża do szyi tj. o czyn z art. 190 § 1 kk oraz o uszkodzenie mienia o wartości prawie 1200 zł w postaci: siatki zabezpieczającej agregat wypompowujący wodę, powłoki lakierniczej agregatu poprzez uderzenie siekierą w agregat, a także uszkodzenie znaku wyznaczającego kierunek objazdu tj. o czyn z art. 288 § 1 kk - przekazał w rozmowie z portalem Plotek.pl rzecznik prasowy stołecznej Prokuratury Okręgowej, Łukasz Łapczyński.

Aktor złożył wyjaśnienia w prokuraturze. Przyznaje się jedynie do pierwszego zarzucanego mu czynu, a więc do ataku z użyciem noża. Jeżeli postawione mu zarzuty się potwierdzą, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/Plotek.pl/MP