Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce

Partia Razem przeciw reformie sądownictwa. Apel do Dudy: Chcemy weta!

Redakcja
15.07.2017 16:35
Razem
fot. Twitter/Marcin Wroński

Członkowie i sympatycy Partii Razem protestowali pod Kancelarią Prezydenta. Domagali się wstrzymania procedowanych przez PiS zmian w polskim sądownictwie oraz zawetowania przez Andrzeja Dudę dwóch przyjętych w środę ustaw: o KRS i sądach powszechnych.

Zobacz także

Manifestacja na Krakowskim Przedmieściu rozpoczęła się o godz. 15 i trwała ok. godziny. Odbywa się pod hasłem "Nie oddamy wolnych wyborów" Pod budynkiem Kancelarii Prezydenta RP zgromadziło się ponad tysiąc osób, wyposażonych w biało-czerwone flagi oraz transparenty.

- Nie chcemy żyć w kraju, w którym sądy wydają wyroki pod dyktando rządu - mówiła członkini ugrupowania Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. - Nikt nie stoi ponad prawem! Ani Kaczyński, ani Ziobro ani żaden z prominentnych polityków PIS! - wtórował jej Maciej Konieczny.

Tłum skandował również: "Chcemy weta!". To apel do prezydenta Andrzeja Dudy, aby nie podpisywał uchwalonych w nocy ze środy na czwartek (a następnie błyskawicznie przegłosowanych przez Senat) ustaw o Krajowej Radzie Sądowniczej i ustroju sądów powszechnych.

Zobacz także

RadioZET.pl/NaTa/Wyborcza.pl/MP

Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce