Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ratusz nie składa broni. Zamierza walczyć o Plac Piłsudskiego

27.10.2017 15:29
xxx wiadomosci

Prezydent Warszawy zapowiada, że nie odda tak łatwo placu Piłsudskiego. - To symbol i jest własnością miasta - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jak już wcześniej informowało bowiem Radia ZET, minister infrastruktury odebrał plac miastu i przekazał do dyspozycji wojewodzie.

Warszawa fot. Wikimedia.Commons

Ratusz zamierza wykorzystać całą drogę odwołań administracyjnych, włącznie z zaskarżeniem decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Prezydent i jej urzędnicy tłumaczą, że działki pod placem nie zostały podzielone, wiec jest on wpisany do dokumentów jako działka drogowa, którą zarządzał do tej pory Urząd Dróg Miejskich w Warszawie. Oznacza to, że wojewoda też musi przekazać plac pod zarząd jakiegoś organu drogowego.

Ratusz obala też tłumaczenie ministra infrastruktury, że chodzi o uroczystości państwowe. Większość uroczystości odbywa się przed Grobem Nieznanego Żołnierza, a ta działka o numerze 24/9 jest i będzie własnością miasta. Wojewoda będzie tak jak do tej pory musiał uzgadniać z miastem uroczystości państwowe.

Wojewoda twierdzi, że brak podziału działek pod placem Piłsudskiego jest pretekstem, który ma utrudnić przejęcie terenu należącego do Skarbu Państwa.

RadioZET.pl/MaG/MP

Oceń