Zamknij

Dożywocie za zabicie 4 osób. Sąd ponownie skazał Mariusza B.

Redakcja
26.06.2017 12:41
Sąd
fot. Wikimedia.Commons

Jest kara dożywocia dla Mariusza B. w głośnym procesie o zabójstwo czterech osób. Taką karę wymierzył warszawski Sąd Okręgowy, mimo że żadnego z ciał ofiar nie udało się odnaleźć. To drugi wyrok dożywocia dla skazanego, bo pierwszy został w zeszłym roku uchylony.

Proces ten miał charakter poszlakowy, jednakże sąd nie miał wątpliwości, wymierzając najbardziej surową z przewidzianych kar.

Jak mówił bowiem w uzasadnieniu sędzia Igor Tuleya, w ponownym procesie nie nastąpił żaden przełom, ani nie pojawił się żaden nowy dowód, który mógłby rzucić nowe światło na tę sprawę. Dodał też, że mimo nieodnalezienia ciał, w tej sprawie zgromadzono na tyle mocne dowody, że nie można o niej mówić jako poszlakowej.

Mariusz B. miał zabić męża i córkę swojej kochanki, uczestnika kursu tańca, z którym tańczyła, i księdza, który miał skazanego molestować w przeszłości. Do zabójstw miało dojść w 2006 roku.

Skazany będzie mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie po odsiedzeniu 40 lat kary. Sąd skazał dzisiaj w tej sprawie na sześć lat więzienia Krzysztofa R., który miał skazanemu pomagać w zacieraniu zbrodni. Wyrok nie jest prawomocny.

RadioZET.pl/JoK/MP