Zamknij

Sąd uchylił immunitet sędziemu podejrzewanemu o kradzież sprzętu elektronicznego.

Redakcja
21.09.2017 15:00
Sędzia
fot. PAP

Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił immunitet wrocławskiemu sędziemu Robertowi W. Prokuratura chce mu postawić zarzuty kradzieży sprzętu elektronicznego, w tym m.in. kabli, głośników i pendrive'ów z supermarketu.

Sąd dyscyplinarny nie miał w zasadzie żadnych wątpliwości, ponieważ dokonanie kradzieży przez sędziego jest bardzo dobrze udokumentowane przez prokuraturę. Sędzia nie zjawił się na posiedzeniu, przekazał jedynie informację, że sam zrzeka się immunitetu, by nie utrudniać postępowania.

Obok postępowania prokuratorskiego, wobec sędziego toczy się także postępowanie dyscyplinarne. Może się ono zakończyć wnioskiem do sądu dyscyplinarnego o ukaranie sędziego np. wydaleniem z zawodu. Robert W. jest na razie zawieszony w pełnieniu obowiązków, ma także o połowę obniżone wynagrodzenie. Od dzisiejszej decyzji sędzia może się odwołać do Sądu Najwyższego.

Prokuratura oszacowała, że wartość sprzętu, który miał ukraść sędzia wraz z żoną, to blisko pięć tysięcy złotych. Za kradzież grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

RadioZET.pl/JoK/MP