Zamknij

Theresa May już w Polsce. Trwają rozmowy w Belwederze. Czy padną pytania o praworządność?

Redakcja
21.12.2017 11:35

Theresa May przybyła w czwartek z wizytą dyplomatyczną do Polski. Szefowa brytyjskiego rządu udała się do Belwederu na spotkanie premierem Mateuszem Morawieckim w ramach konsultacji międzyrządowych, podczas których najprawdopodobniej poruszy kwestie przestrzegania praworządności w Polsce oraz relacji po Brexicie.

Spotkanie
fot. East News

Smog truje Polskę! Sprawdź listę chorób, które może powodować

To sprawy ekonomiczno-gospodarcze miały być najistotniejszym tematem spotkania, ale środowa decyzja Komisji Europejskiej o uruchomieniu wobec Polski artykułu 7. Traktatu o Unii Europejskiej i wisząca nad nami groźba sankcji zmodyfikowały te plany.

Zobacz także

May najprawdopodobniej wyrazi zaniepokojenie kwestią praworządności w Polsce - tak wynika z zapowiedzi rzecznika Downing Street. Podkreślił on, że Brytyjczycy przywiązują ogromną wagę do przestrzegania prawa i międzynarodowych standardów, oczekując tego samego od swoich partnerów.

Jeśli chodzi o sytuację Polaków mieszkających i pracujących na Wyspach, to w rozmowach na pewno zostaną poruszone zagadnienia utrzymania przez nich praw socjalnych, swobody przemieszczania się, osiedlania i handlu. Te wszystkie kwestie będą też regulowane umowami z całą Unią Europejską, ale bez wątpienia istotne będą także dwustronne ustalenia.

Zobacz także

RadioZET.pl/AJ/MP