Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Drogowy armagedon w Warszawie. Wypadki i zderzenie tramwajów

12.04.2017 18:00
xxx wiadomosci

Środowe popołudnie na warszawskich drogach to istny horror. Około 15:00 doszło do wypadku na Trasie Siekierkowskiej. Z samochodu, który przewrócił się na bok, wypadła butla z acetylenem i rozszczelniła się. Na tym nie skończyły się problemy mieszkańców stolicy. Po zderzeniu na Placu Unii Lubelskiej wstrzymano ruch tramwajów w stronę Centrum. ZTM uruchomiło zastępcza komunikację autobusową.

pilne fot. shx.hu

W wyniku zderzenie tramwajów na warszawskim Placu Unii Lubelskiej, dziewięć osób w tym dwoje dzieci zostało rannych. Ruch tramwajów w stronę centrum został wstrzymany. Do wypadku doszło po tym, jak tramwaj nr 10 gwałtownie zahamował, wtedy w jego tył wjechała 14stka. ZTM uruchomiło zastępcza komunikację autobusową.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Obecni na miejscu strażacy schładzali rozszczelnioną butlę i oczekiwali, aż ulotni się z niej całkowicie gaz. - Butla z acetylenem rozszczelniła się. Ulatnia się gaz. Na miejscu są cztery samochody gaśnicze i 16 strażaków. Trzeba zachować bezpieczną strefę wokół tej butli - mówił Karol Kierzkowski z mazowieckiej straży pożarnej.

Utrudnienia w ruchu miały potrwać co najmniej godzinę. Butla z acetylenem wypadła na ulicę z forda, po kolizji z betoniarką.

Przechwytywanie

Ogromne korki tworzyły się na S8 w stronę Marek. Wcześniej w dwóch kolizjach zderzyło się tam 5 samochodów. Obecnie nie występują już utrudnienia, ale rozładowanie kilkukilometrowego ogona samochodów potrwa jeszcze dłuższy czas.

RadioZET.pl/tvnwarszawa/DG

Oceń
Tagi