Zamknij

Rozbudowa II linii metra zagrożona? Nadzór budowlany uchylił pozwolenie na budowę jednej ze stacji

Redakcja
20.04.2017 15:51
Metro
fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Czarne chmury nad inwestycją wartą ponad miliard złotych. Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego uchylił pozwolenie na trwającą już budowę kluczowej stacji II linii warszawskiego metra. Stołeczny ratusz bije na alarm, że może to wstrzymać całą inwestycję. Wojewoda Mazowiecki, który wydał pozwolenie, odpowiada, że nic się nie stało, ale zaprasza prezydent stolicy jutro na pilne spotkanie. 

Urząd miasta oficjalnie nie otrzymał jeszcze decyzji z GINB, ale w momencie, kiedy zostanie ona doręczona, będzie inicjować przygotowania do zatrzymania budowy stacji w rejonie skrzyżowania ulic Górczewskiej i Księcia Janusza. Stacja ta jest kluczowa, bo od niej właśnie miało się rozpocząć drążenie tunelu.

Budowy nie można zatrzymać jednym ruchem. Może to potrwać tygodniami, ponieważ konieczne jest zabezpieczenie wykopów.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Ratusz liczył na to, że wojewoda podtrzyma swoje pozwolenie na budowę. Zdzisław Sipiera stwierdził jednak, że to problem inwestora i chce o tym jutro porozmawiać z Prezydent Warszawy. Na razie koparki na budowie chodzą. 

Magistrat przypomina, że Sipiera przez 9 miesięcy sprawdzał dokumenty zanim wydał pozwolenie. GINP ma wątpliwości, czy 6 z ponad 100 działek, na których budowana jest stacja, są do dyspozycji miasta.

RadioZET.pl/MaG/MP