Zamknij

Zerwało dach w części Centrum Zdrowia Dziecka. Ewakuowano pacjentów

Redakcja
29.10.2017 16:13
CZD
fot. Wikimedia.Commons

Silny wiatr i rzęsisty deszcz spowodował uszkodzenie części dachu w jednym z budynków stołecznego Centrum Zdrowia Dziecka - informuje TVN Warszawa.

Jak podaje portal, ok. godz. 14 pojawiła się informacja o tym, że z dachu w niektórych pomieszczenia kompleksu cieknie woda. Zareagowano natychmiast - część dzieci rodzice zabrali do domów, te, które wymagają regularnej opieki medycznej, przeniesiono do innych sal.

Zobacz także

- W związku z intensywni opadami deszczu zerwało część dachu przy budynku rehabilitacji. W tym momencie podejmowane są decyzje odnośnie do dalszej sytuacji - powiedziała w rozmowie z TVN Warszawa rzeczniczka szpitala Katarzyna Gardzińska.

Oddział rehabilitacji został po tym zdarzeniu zamknięty, nikomu na szczęście nic się nie stało. Specjalna ekipa techniczna ocenia teraz szkody i zdecyduje, czy uda się szybko przywrócić normalną pracę oddziału.

Zobacz także

Przypomnijmy, że nad Polską szaleje orkan Grzegorz, które efektem są połamane drzewa, zalane piwnice i pozrywane sieci energetyczne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie aż dla 10 województw.

Siła wiatru nie słabnie - w ok. Wrocławia może wzrosnąć nawet do 115 km/h.

RadioZET.pl/TVN Warszawa/MP