Ledwo spadł śnieg i już mamy pierwsze kolizje i wypadki

Redakcja
20.11.2017 13:43
Ledwo spadł śnieg i już mamy pierwsze kolizje i wypadki
fot. Agencja Gazeta

Kilkadziesiąt kolizji i wypadków - to bilans po poniedziałkowych opadach śniegu w stolicy. Od rana na stołeczne drogi wyjechały m.in. 42 pługoposypywarki Zarządu Oczyszczania Miasta.

Pierwszy śnieg był najprawdopodobniej przyczyną ok. 30 kolizji i wypadków w Warszawie i okolicach. Najpoważniej było na trasie S8 na odcinku od Alej Jerozolimskich do węzła Salomea. Tam ok. 7.00 doszło do dwóch kolizji, w których zderzyło się łącznie sześć samochodów osobowych. Do poważniejszego wypadku doszło też w rejonie ul. Obrońców Grodna w pobliżu skrzyżowania z ul. Lazurową. W tym miejscu zderzyły się volkswagen i opel. Jedna osoba została ranna. W obu miejscach odnotowano utrudnienia w ruchu. Kolizje powodowały utrudnienia w ruchu.

Zagłosuj

Twoja ulubiona pora roku to:

Liczba głosów:

- Zdarzenia te mogły być związane z warunkami ruchu; wydaje się, że było ich więcej niż zwykle - powiedział kom. Jarosław Florczak z wydziału komunikacji społecznej Komendy Stołecznej Policji.

Utrudnień w ruchu nie udało się uniknąć mimo wysłania przez Zarząd Oczyszczania Miasta na stołeczne drogi 42 pługoposypywarki.

Zobacz także

- O godzinie 7.15 42 pługoposypywarki stanęły na mostach, wiaduktach i ulicach spadkowych, tam, gdzie ze względu na lokalizacje istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia w pierwszej kolejności śliskości zimowej - poinformowała Zofia Kłyk, rzeczniczka prasowa warszawskiego ZOM.

Jak zaznaczyła, drogowcy obserwowali przez cały czas, jak zmieniają się warunki na drogach.

- Widząc, że w tych miejscach sytuacja się pogarsza o godzinie 7.25 posypywarki wyruszyły do pracy na siedmiu warszawskich mostach, wiaduktach, estakadach i takich stromych ulicach jak m.in. Dolna, Belwederska, Spacerowa czy Karowa. To są miejsca, gdzie ze względu na konstrukcję taka śliskość występuje najszybciej - dodała Kłyk.

Pługopiaskarki ZOM pracowały przez co najmniej 1,5 godziny. Drogowcy zapewniają, że w razie potrzeby podejmą kolejne działania.

Zarząd Oczyszczania Miasta odpowiada za utrzymanie przejezdności jedynie tych warszawskich ulic, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. Za odśnieżanie pozostałych stołecznych ulic - w zależności od zarządcy odpowiadają urzędy dzielnic, administracje osiedli, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad czy Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

RadioZET.pl/pap/maal