Ratusz walczy o Plac Piłsudskiego. Jest wniosek do ministerstwa

Redakcja
30.10.2017 11:58
Warszawa
fot. Wikimedia.Commons

Stołeczny ratusz nie oddaje placu Piłsudskiego. W piątek do Ministra Infrastruktury trafił wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. W ubiegłym tygodniu wojewoda mazowiecki ogłosił, że decyzją ministra Adamczyka przejmuje teren pod swój zarząd.

Rząd nieprędko może jednak przejąć od miasta Plac Piłsudskiego. Minister swojej decyzji o przekazaniu placu wojewodzie nie nadał nakazu natychmiastowej wykonalności, pozostawiając miastu możliwość złożenia odwołań, z czego urzędnicy z magistratu skrzętnie skorzystali.

Zobacz także

Jako pierwszy złożyli wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy, ale to dopiero początek całej batalii i pierwszy krok na drodze administracyjnej. Dalej będzie wniosek do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Na dziś placem zarządza miasto i tak będzie jeszcze przez co najmniej kilka tygodni.

Minister infrastruktury i wojewoda mazowiecki tłumaczą, że plac musi być we władaniu rządu ze względu na organizowane na nim uroczystości państwowe. Ratusz odpowiada, że główna działka, na której organizowane są uroczystości, i na której stoi Grób Nieznanego Żołnierza, nie należy do placu i jest miejska.

RadioZET.pl/MaG/MP