Zazdrosny partner rzucił się na kobietę. Dźgnął ją nożem w klatkę piersiową

Redakcja
16.05.2019 11:31
Zazdrosny partner rzucił się na kobietę. Dźgnął ją nożem w klatkę piersiową
fot. BortN66/shutterstock

Policjanci zatrzymali 53-latka, który próbował zabić swoją partnerkę. Mężczyzna chwycił nóż i zadał jej cios w klatkę piersiową. „Jerzy S. usłyszał w prokuraturze zarzut usiłowania zabójstwa oraz psychicznego i fizycznego znęcania się nad nią” – poinformował oficer prasowy z komendy w Wołominie asp. szt. Tomasz Sitek.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Wszystko wydarzyło się w jednym z domów w podwarszawskich Ząbkach, w którym mieszkała para. Doszło tam do awantury, w której trakcie 53-letni Jerzy S. wziął nóż i wbił go w klatkę piersiową swojej partnerki. Kobieta wyszła z domu, gdzie spotkała swoją córkę. Ta, widząc, co się dzieje, natychmiast zadzwoniła na policję.

Zobacz także

– Policjanci kilka minut po godz. 1 zostali powiadomieni przez młodą kobietę, że jej matka ma ranę kłutą klatki piersiowej, która mogła powstać na skutek awantury, do jakiej miało dojść pomiędzy poszkodowaną a jej życiowym partnerem – poinformował asp. szt. Tomasz Sitek.

Był chorobliwie zazdrosny

Policjanci szybko przyjechali na miejsce i udzielili 45-latce niezbędnej pomocy medycznej. Wezwali karetkę pogotowia, która zabrała kobietę do szpitala.

Chwilę potem funkcjonariusze zatrzymali jej partnera.

Zobacz także

– Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. W trakcie składania swoich zeznań oświadczył, że zrobił to, bo był chorobliwie zazdrosny o swoją kobietę i obawiał się, że go zdradza – powiedział asp. szt. Sitek.

Zobacz także

Jerzy S. usłyszał w prokuraturze zarzut usiłowania zabójstwa swojej 45-letniej partnerki oraz psychicznego i fizycznego znęcania się nad nią, które trwało co najmniej od września 2018 roku. Mężczyzna miał ją bić, wyzywać i grozić. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów, stosując wobec 53-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 53-latkowi grozi dożywocie.

RadioZET/PAP