Zamknij

Znamy zwycięskie projekty pomników smoleńskich! [GALERIA]

Redakcja
20.10.2017 14:57
Smoleńsk
fot. Łukasz Konarski/Radio ZET

Komisja konkursowa pokazała zwycięskie projekty pomnika Lecha Kaczyńskiego oraz pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej. Oba mają stanąć na Krakowskim Przedmieściu.

Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej ma formę schodów, trapu samolotowego. Otoczony jest przez wykop nawiązujący do ofiar katyńskich. Z kolei pomnik Lecha Kaczyńskiego opiera się na idei płyt, przez które przechodzi prezydent. Ma to symbolizować etapy jego działalności publicznej. Pomnik ma być umieszczony na poziomie chodnika.

- To są bardzo mieszane uczucia. Ja wyobrażam sobie, i pewnie większość członków komitetu sobie tak wyobraża, ten pomnik w bardziej klasycznej formie. Taki pomnik na cokole - powiedział poseł PiS Jacek Sasin

Nie jest pewne, czy te projekty będą zrealizowane. Teraz będą przedstawione Komitetowi Społecznemu Budowy Pomników, w tym Jarosławowi Kaczyńskiemu.

W poniższej galerii autorstwa reportera Radia ZET prezentujemy wszystkie projekty, zarówno te zwycięskie, jak i te, które ostatecznie nie zyskały uznania jurorów:

RadioZET.pl/LK/MP