Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Incydent przed Pałacem Prezydenckim. Potrącony policjant wyszedł ze szpitala

23.01.2019 12:55
xxx wiadomosci

Policjant, który we wtorek został potrącony przez samochód na ulicy Focha w Warszawie, został wypisany ze szpitala. Służby potwierdziły już personalia 36-latka kierowcy, który doprowadził do wypadku i czekają na wyniki badań krwi. Mężczyzna, uciekając przed policją, potrącił funkcjonariusza, a niebezpieczny pościg zakończył na zaporze przed Pałacem Prezydenckim.

Incydent przed Pałacem Prezydenckim. Potrącony policjant wyszedł ze szpitala fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Poszkodowany w zdarzeniu policjant jest już w domu pod opieką rodziny. Do 10 lutego będzie na zwolnieniu.

– Jest poturbowany. [...] Musi wydobrzeć. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia – mówił w środę asp. sztab. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Do zdarzenia doszło we wtorek w centrum Warszawy tuż przed 14:00. Policjant, który pieszo patrolował okolicę, zauważył na jednokierunkowej ulicy Focha jadący pod prąd samochód. Funkcjonariusz wszedł na jezdnię i próbował zatrzymać kierowcę, żeby zwrócić mu uwagę. Ten jednak zaczął uciekać. Potrącił policjanta i odjechał w kierunku Pałacu Prezydenckiego.

Ucieczkę zakończył na zaporze przy wjeździe na teren Pałacu Prezydenckiego. Samochód, wjeżdżając, zerwał łańcuchy zabezpieczające i wyrwał fragmenty betonu. Przed wejściem leżały też kawałki stłuczonej szyby samochodu.

36-letni kierowca został obezwładniony i zatrzymany. Nie było z nim logicznego kontaktu. Został zabrany  do szpitala, gdzie przebywa do tej pory. Jest pilnowany przez funkcjonariuszy policji. Służby czekają na wyniki badań krwi mężczyzny, które dadzą odpowiedź, czy 36-latek był pod wpływem środków odurzających.

Policja potwierdziła już jego dane, ale na razie funkcjonariusze nie udzielają na ten temat bliższych informacji.

RadioZET.pl/PAP/JŚ

Oceń