Zamknij

Zaskakująca informacja ratusza. Problem ze śmieciami ma tylko jedna dzielnica

Redakcja
14.08.2018 14:27
Zaskakująca informacja ratusza. Problem ze śmieciami ma tylko jedna dzielnica
fot. Pixabay

Mamy już dużo mniej zgłoszeń od mieszkańców Mokotowa o zalegających odpadach, a w miarę potrzeby jeszcze w środę wyjadą dodatkowe śmieciarki - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa stołecznego ratusza Agnieszka Kłąb. Jak podkreśliła, problem wywozu śmieci nie dotyczy innych dzielnic.

- Przez całą sobotę i niedzielę jeździły dodatkowe śmieciarki, wywożące odpady z miejsc, z których nie były odbierane zgodnie z harmonogramem - podkreśliła w rozmowie z PAP Agnieszka Kłąb w odniesieniu do problemu z wywozem śmieci na warszawskim Mokotowie. Dodała, że "w tym momencie już mamy dużo mniej zgłoszeń, jeśli chodzi o mieszkańców Mokotowa, a w miarę potrzeby jeszcze w środę wyjadą dodatkowe śmieciarki do odbiorów odpadów".

Zobacz także

Jej zdaniem, problem ten nie dotyczy innych dzielnic. Przypomniała jednocześnie, że "przejściowe kłopoty na Mokotowie wynikają tylko i wyłącznie ze zmiany firmy odbierającej odpady - do końca lipca było to Lekaro, od sierpnia jest MPO".

Kłąb wskazała też, że "przy tak dużej dzielnicy, gdzie jest 9200 punktów, kwestia dotarcia do wszystkich altanek, uzyskanie do nich kluczy od poprzedniej firmy lub od zarządców było nieco problematyczne i wywołało opóźnienia w działaniach".

RadioZET.pl/pap/maal