Zamknij

Ruchome schody w warszawskim metrze nieczynne od czwartku

Redakcja
08.10.2018 10:07
Metro Warszawa
fot. J. Bielecki/East News

Ruchome schody na stacji Metro Centrum nadal wyłączone. Po czwartkowej awarii Transportowy Dozór Techniczny musi przeprowadzić badania napędu w Krakowie – poinformowało Metro Warszawskie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W czwartek ruchome schody na stacji Metro Centrum, prowadzące na peron w kierunku Kabat, nagle przyspieszyły. W wyniku awarii cztery osoby odniosły obrażenia – stłuczenia i obtarcia. Trzy osoby trafiły do szpitali, jednej osobie udzielono pomocy na miejscu.

– Na stacji Centrum nadal zatrzymane są dwa biegi schodów – poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń. – Napęd pierwszego, który uległ awarii w czwartek, zgodnie z decyzją Transportowego Dozoru Technicznego w celu przeprowadzenia dalszych badań i ustalenia przyczyny awarii musi zostać przetransportowany do Laboratorium TDT w Krakowie – dodała.

Zobacz także

– Schody środkowe, które pracowały w trybie „do góry”, by mogły być przestawione w trybie odwrotnym „w dół”, musiały mieć wymieniony łańcuch. Taka wymiana została dokonana w nocy z czwartku na piątek i tego dnia były zaplanowane próby obciążeniowe oraz badanie TDT celem ich uruchomienia. Badanie nie zostało przeprowadzone, gdyż zostaliśmy poproszeni przez TDT o dostarczenie dodatkowych dokumentów dla wciągarki schodów. Do czasu przeprowadzenia badania schody środkowe także są wyłączone z eksploatacji – mówiła Bartoń.

Bartoń nie podała, kiedy ruchome schody w metrze zostaną włączone.

RadioZET.pl/PAP/JŚ