Zamknij

Warszawa: sześć stacji metra nie działa. Chodzi o pozostawiony bagaż

Redakcja
05.02.2018 14:22
Warszawa: sześć stacji metra nie działa. Chodzi o pozostawiony bagaż
fot. Grzegorz Banaszak/Reporter

Nie działa sześć stacji pierwszej linii metra. Wyłączono je po informacji o tym, że na jednej z nich pozostawiono bagaż — poinformowało w poniedziałek Metro Warszawskie. Na wyłączonym odcinku uruchomiono zastępczą komunikację autobusową.

Jak poinformowało PAP biuro prasowe Komendy Stołecznej Policji, na stacji metra Stokłosy zauważono pozostawioną reklamówkę. „Na miejsce udaje się policyjny patrol” — podała policja. Służby nie informują, do kiedy potrwają utrudnienia.

Po znalezieniu bagażu Metro Warszawskie ewakuowało stację Stokłosy. Zamknięte zostały także stacje: Kabaty, Natolin, Imielin, Ursynów i Służew.

— Jeździmy na skróconej relacji pomiędzy stacjami Młociny i Wilanowska. Czekamy na zakończenie czynności dokonywanych przez patrol policji — poinformowała PAP rzecznik Metra Warszawskiego Anna Bartoń.

Na wyłączonym odcinku Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił zastępczą komunikację autobusową. Jak podaje ZTM, linia autobusowa „Z” kursuje na trasie: Metro Kabaty — al. KEN — al. Harcerzy Rzeczypospolitej — Rolna — al. Wilanowska — Metro Wilanowska. 

RadioZET.pl/PAP/KM