Zamknij

Warszawa: Piotr Ikonowicz wystartuje w wyborach na prezydenta stolicy

Redakcja
20.10.2017 11:30
Warszawa: Piotr Ikonowicz wystartuje w wyborach na prezydenta stolicy
fot. Adam Stępień/Agencja Gazeta

Coraz głośniej mówi się o przyszłorocznych wyborach na prezydenta Warszawy. Swój start zapowiedział właśnie działacz społeczny Piotr Ikonowicz. 

Piotr Ikonowicz reprezentuje Ruch Sprawiedliwości Społecznej. Od wielu lat angażuje się w pomoc eksmitowanym lokatorom. Swój start w wyborach zapowiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". 

Ikonowicz pozytywnie wypowiada się o działaniach komisji weryfikacyjnej i aktywności PiS w obszarze afery reprywatyzacyjnej. - Należy się cieszyć z przywrócenia Warszawie budynków. Ściskam kciuki za to, żeby oddano wiele kamienic w stolicy, Krakowie i innych miastach. Zauważam słuszny zamiar karania winnych. PiS dostrzegł problem, ale nie widzę w tym pełnej wrażliwości społecznej - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". 

Ikonowicz uważa, że Patryk Jaki byłby dla niego dobrym przeciwnikiem w wyborach. 

Ikonowicz uważa, że Skarb Państwa powinien stworzyć fundusz mający wspomóc finansowo ofiary nieuczciwej reprywatyzacji. Działacz społeczny dodał, że nie podoba mu się sposób traktowania aktywistów w komisji weryfikacyjnej. - W komisji zasiadają posłowie oraz społecznicy. Przedstawiciele parlamentu otrzymują za działanie dodatkową pensję, w przeciwieństwie do społeczników, którzy dostają tylko kanapki - mówił. 

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/KM