Zamknij

Warszawa znów z in vitro. Prezydent zdecyduje, które kliniki dostaną pieniędze

Redakcja
12.10.2017 11:38
In Vitro
fot. Pixabay

Warszawa znów z programem in vitro. W czwartek prezydent miasta wyda rozporządzenie, które kliniki dostaną pieniędzy z miasta na ten program. W sumie 22 miliony złotych na dwa lata. Zgłosiło się 6 klinik.

Jak zapowiada rzecznik magistratu Bartosz Milczarczyk, w programie uczestniczyć będzie 2,5 tysiąca par. Całość rozpisana jest na lata i ma kosztować ok. 22 mln złotych.

A kiedy pierwsze kobiety będą mogły się zgłosić do tego programu? - Gdy tylko kliniki podpiszą z miastem umowy, czyli najdalej za trzy tygodnie. Tak, aby z początkiem listopada już te kliniki przyjmowały pierwsze pacjentki w ramach warszawskiego programu - zapowiada Milczarczyk.

Skorzystać z programu będą mogły kobiety w wieku od 25 do 40 lat, będące zarówno w małżeństwach jak i związkach nieformalnych - zdecydowała wcześniej rada Warszawy. Maksymalne dofinansowanie wyniesie 5 tysięcy złotych.

Po tym jak obecny rzad przestał finansować rządowy program in vitro, dzięki któremu urodziło się ponad 3,5 tysiąca dzieci, tę procedurę finansują niektóre samorządy. Między innymi w Łodzi, Częstochowie, Sosnowcu czy Poznaniu.

RadioZET.pl/AJ/MP