Groził, że zabije Hannę Gronkiewicz-Waltz. Do jego drzwi zapukała policja [WIDEO]

Redakcja
09.11.2018 16:30
Hanna Gronkiewicz-Waltz
fot. PAP

Policjanci Biura do Walki z Cyberprzestępczością KGP i Komendy Stołecznej Policji zatrzymali osobę, która na popularnym serwisie społecznościowym zamieściła groźby pozbawienia życia skierowane pod adresem prezydent Warszawy. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

6 i 7 listopada w internecie pojawiły się posty zamieszczone przez internautę związane z decyzjami prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz w sprawie Marszu Niepodległości - informuje policja.

Jak czytamy w komunikacie na stronie, "Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy złożyła zawiadomienie, z którego wynikało, że zamieszczone posty wzbudziły u niej obawy o życie i zdrowie oraz miały na celu zmianę stanowiska w kwestii wyrażenia zgody na przeprowadzenie Marszu Niepodległości. W tej sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, które zostało objęte nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie".

Policjanci zidentyfikowali osobę, która mogła być autorem postów i ustalili gdzie ona jest. Podczas wieczornej interwencji 8 listopada w Skarżysku Kamiennej, policjanci z Biura do Walki z Cyberprzestępczością KGP i KSP zatrzymali podejrzewanego 62-latka. Mężczyzna próbował ukrywać sprzęt, za pomocą którego publikował posty w internecie. Mimo to policjanci znaleźli urządzenie, którego mężczyzna używał do tworzenia i zamieszczania postów grożących prezydent Warszawy.

Zobacz także

Policja podaje, że 62-latek został zatrzymany i przewieziony do Komendy Stołecznej Policji. Prawdopodobnie usłyszy on zarzuty "wywierania wpływu przemocą lub groźbą na czynności urzędowe organu administracji rządowej, innego organu państwowego lub samorządu terytorialnego". Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała marszu 

W środę prezydent Gronkiewicz-Waltz wydała decyzję o zakazie organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada, który organizowany jest przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości współtworzone przez m.in. Młodzież Wszechpolską, Obóz Narodowo-Radykalny i Ruch Narodowy. Prezydent Warszawy uzasadniając decyzję o zakazie organizacji Marszu Niepodległości, wskazywała m.in. na to, że rezolucja Parlamentu Europejskiego z października br. w sprawie wzrostu liczby neofaszystowskich aktów przemocy wzywa państwa członkowskie do podjęcia kroków przeciwko mowie nienawiści i przemocy. 

W czwartek Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję w sprawie zakazu organizacji Marszu Niepodległości. Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że złoży w tej sprawie apelację

RadioZET.pl/PAP/DG