Zamknij

Policja zatrzymała 72-latka. Groził śmiercią Andrzejowi Dudzie

Redakcja
14.01.2019 20:01
Policja zatrzymała 72-latka. Groził śmiercią Andrzejowi Dudzie
fot. Flickr.com

W poniedziałek zatrzymano 72-letniego mieszkańca Warszawy, który groził śmiercią prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Mężczyzna po południu zadzwonił do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O sprawie poinformowała w mediach społecznościowych Komenda Stołeczna Policji. Mężczyzna miał powiedzieć, że "zginął Adamowicz, a jutro może zginąć Andrzej Duda".

Po otrzymaniu informacji policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI szybko ustalili miejsce zamieszkania osoby. Zabezpieczono telefon, z którego wykonano połączenie. Zatrzymany jeszcze dzisiaj trafi do policyjnego aresztu. O wszystkim poinformowano prokuraturę.

Zobacz także

Zabójstwo Pawła Adamowicza 

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas imprezy na Targu Węglowym w Gdańsku, w momencie gdy rozpoczęto tradycyjne "światełko do nieba" i rozbłysły fajerwerki, na scenę wtargnął mężczyzna uzbrojony w nóż. Podbiegł do Adamowicza i trzykrotnie go dźgnął - raz w klatkę piersiową i dwukrotnie w brzuch.

Polityk trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Poddano go trwającej ponad 5 godzin operacji, w czasie której przetoczono mu ok. 20 litrów krwi. Rokowania od początku były niepewne, a jego stan zdrowia ani na chwilę nie zszedł poniżej ciężkiego. Adamowicz zmarł w poniedziałek po południu

RadioZET.pl/DG