Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Mieszkanie w wielkiej płycie na sprzedaż. Cena? 22 tys. za metr kw.

11.03.2018 11:37
xxx wiadomosci

Życie w Warszawie rządzi się swoimi prawami i nie należy do najtańszych w kraju. Koszty kupna i wynajmu mieszkań z roku na rok rosną w astronomicznym tempie. ''Okazuje się jednak, że ceny mogą być nie tylko wysokie, ale wręcz powalać z nóg'' - donosi portal WP Finanse. 

Mieszkanie w wielkiej płycie na sprzedaż. Cena? 22 tys. za metr kw. fot. screen/otodom.pl

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Zagłosuj

Co wolisz?

W internetowym serwisie otodom.pl pojawiło się ogłoszenie, które przykuwa uwagę swoją ceną. Właściciel 2-pokojowego mieszkania w centrum Warszawy (w dzielnicy Śródmieście Północne, przy ulicy Królewskiej) żąda za nieruchomość 1,1 mln złotych. Za metr kwadratowy tego mieszkania trzeba zapłacić aż 22 tys. złotych. Warto dodać, że średnia cena za metr kwadratowy w stolicy to ok. 6890 zł.

Jak informuje właściciel lokalu, mieszkanie o powierzchni 50 mkw. znajduje się na parterze budynku objętego stałym nadzorem ochrony oraz monitoringu. Mieszkanie jest "po kapitalnym remoncie, wykończone materiałami i wyposażone sprzętem najwyższej klasy". 

Na uwagę zasługuje świetna lokalizacja osiedla: 500 metrów od stacji metro Świętokrzyska, 800 metrów od placu Defilad oraz 1 km od galerii Złote Tarasy. Nie od dziś wiadomo, że w ścisłym centrum stolicy wartości mieszkań rosną. ''W tym przypadku jednak cena wydaje się mocno przesadzona'' - czytamy na WP Finanse. 

To również Cię zainteresuje: Ile ryzykujemy kupując mieszkanie na kredyt?

Jak wynika z danych opublikowanych przez Narodowy Bank Polski, ceny mieszkań w Polsce są niższe niż 10 lat temu. W 2008 roku wartości nieruchomości sięgały absurdalnych kwot, ponieważ mieszkania kupowały dzieci urodzone na początku lat 80. Okazuje się, że od reguły bywają wyjątki. 

RadioZET.pl/WP Finanse/DG 

Oceń