Antyaborcyjne auto od miesięcy parkowało przed szpitalem. W końcu je odholowano [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Redakcja
14.02.2019 11:05
Bielany
fot. UM Warszawa

Samochód obklejony drastycznymi antyaborcyjnymi zdjęciami parkował najpierw na parkingu, a następnie przy ulicy naprzeciwko Szpitala Bielańskiego. Jednak dzięki interwencjom radnych dzielnicy pojazd został odholowany przez straż miejską. Udało się to przeprowadzić dopiero po kilku miesiącach dzięki zmianie w przepisach. 

O sprawie informuje stołeczna „Gazeta Wyborcza”. O zmiany w przepisach ruchu drogowego, na podstawie których możliwe byłoby usunięcie samochodu z terenu przy lecznicy, zabiegał burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk.

Zobacz także

– Jest to niedopuszczalna sytuacja, aby samochód z takimi treściami stał przed szpitalem, czy w jakimkolwiek innym miejscu. Od dzisiaj pacjentki, ale i odwiedzający szpital nie będą narażeni na oglądanie drastycznych zdjęć – mówił w rozmowie z „GW”. 

Burmistrz interweniował w ZDM, nowe przepisy pozwalają na odholowanie

Przypomnijmy, że auto obklejone drastycznymi zdjęciami martwych płodów od kilku miesięcy pojawiało się w pobliżu szpitala, najpierw na terenie parkingu, a następnie – po zmianie regulaminu placówki – przy ul. Marymonckiej naprzeciw budynku. 

Zobacz także

– Otrzymywaliśmy bardzo dużo zgłoszeń i sygnałów od mieszkańców, którzy nie tylko odwiedzają pacjentów szpitala, ale i odwożą dzieci do okolicznych szkół i przedszkoli, i których ten samochód szokował – tłumaczyła dziennikarzom „Wyborczej” rzeczniczka Bielan Magdalena Borek.

Burmistrz Pietruczuk interweniował więc w Zarządzie Dróg Miejskich. Jak dowiedziała się „GW”, ZDM wydał zakaz parkowania przy znajdującej się w tym miejscu (tj. odcinku Marymonckiej w pobliżu szpitala) tablicy informacyjnej – od teraz parkowanie tutaj będzie karane odholowaniem wozu. Antyaborcyjny pojazd stał się już ofiarą nowelizacji przepisów:

Bielany
fot. UM Warszawa
Bielany
fot. UM Warszawa

RadioZET.pl/warszawa.wyborcza.pl/Facebook/MP