Zamknij

Antyaborcyjne auto przed szkołą. Uczniowie obkleili je... klasówkami i papierem toaletowym [FOTO]

Redakcja
21.01.2019 12:16
Warszawa
fot. Facebook/Iwona Szymanik

Przed jednym z warszawskich liceów zaparkował antyaborcyjny samochód ze zdjęciami martwych płodów. Próbowano interweniować w straży miejskiej i policji. Gdy to nie pomogło, sprawy w swoje ręce wzięli uczniowie, którzy obkleili auto... sprawdzianami i papierem toaletowym. 

Sytuacja, o której pisze portal metrowarszawa.pl, miała miejsce w LO im. Bolesława Prusa na warszawskiej Saskiej Kępie. Przed budynkiem szkoły zaparkowała antyaborcyjna furgonetka, a na jej karoserii widniały drastyczne zdjęcia przedstawiające martwe płody. 

Uczniowie vs. aborcyjny samochód

Sprawę nagłośniła najpierw pani Iwona, która na swoim profilu na Facebooku opublikowała status pełen zdjęć z happeningu autorstwa stołecznych licealistów. „Samochód stanął pod LO im. B. Prusa na Saskiej Kępie. Mijali go oburzeni przechodnie, były zgłoszenia do straży miejskiej, na policję. Wiadomo – nic z tego nie może wyniknąć, nie ma narzędzi” – czytamy:  

„Na dużej przerwie ze szkoły wyszli licealiści z narzędziami: kartkami z testami z matematyki, rolkami papieru toaletowego, taśmą klejącą. Wspomogłam ich workami na śmieci. W 20 minut było po sprawie. Samochód nie uszkodzony, ale unieszkodliwiony stoi tam żałosny i ośmieszony” – napisała internautka. „Na największej kartce widnieje napis: Prus przeciwko głupocie. Brawo! Za postawę, refleks i skuteczność. Wszystko w granicach prawa!” – dodała.

Zobacz także

To nie pierwszy taki przypadek, gdy licealiści reagują na epatowanie antyaborcyjną retoryką i obrazami w przestrzeni publicznej. W czerwcu pisaliśmy o uczniach warszawskiego LO im. Witkacego, którzy postanowili w podobny sposób rozprawiać się z parkującym przed ich szkołą autem – obkleili je bowiem folią aluminiową. 

RadioZET.pl/MetroWarszawa/Facebook/MP