Morderstwo w szkole w Warszawie. 15-latek będzie sądzony jak dorosły?

11.05.2019 10:21
Morderstwo w szkole na Wawrze
fot. PAP

Zabójstwo w warszawskiej podstawówce w Wawrze. Prokurator wniósł o sądzenie nieletniego sprawcy jak dorosłego i umieszczenie 15-latka w schronisku dla nieletnich. Obecnie chłopak jest w policyjnej izbie dziecka.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

W piątek przed południem w szkole podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w warszawskim Wawrze jeden z uczniów zaatakował drugiego. Raniony nożem chłopiec zmarł. Według mediów, śmierć nastolatka miała nastąpić przez sześciokrotne dźgnięcie nożem przez rówieśnika.  

Warszawa. Atak nożownika w szkole. 15-latek będzie sądzony jak dorosły? 

Pismo Prokuratury Rejonowej Warszawa - Praga Południe wpłynęło do warszawskiego Sądu Okręgowego w piątek w godzinach popołudniowych. Prokurator złożył w nim wniosek m.in. o przekazanie mu postępowania do dalszego prowadzenia z uwagi na to, że zachodzi podejrzenie popełnienie zbrodni zabójstwa. Jeśli sąd przychyli się do tego wniosku, nieletni będzie sądzony jak osoba dorosła.

Zobacz także

W stosunku do osób nieletnich nie można orzec kary dożywotniego pozbawienia wolności.

Prokurator wniósł również o uznanie go za stronę postępowania i zawiadamianie o terminach rozpraw i posiedzeń sądu rodzinnego. Chce także, aby 15-latka umieszczono w schronisku dla nieletnich.

Jak poinformował sędzia Kołakowski, sąd rodzinny miała zająć się tą sprawą na posiedzeniu w sobotę o godz. 9. Rzecznik Komendy Stołecznej Policji kom. Sylwester Marczak przekazał PAP, że obecnie chłopak przebywa w policyjnej izbie dziecka. W tej sprawie trwają czynności z udziałem sądu rodzinnego prowadzone w oparciu o Ustawę o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP