Zamknij

Atak na plebanii w Warszawie. Nie żyje mężczyzna

Redakcja
11.04.2019 20:30
Atak na plebanii w Warszawie. Nie żyje mężczyzna
fot. Adam Burakowski/Reporter

Na plebanii kościoła na stołecznym Muranowie napastnik zaatakował mężczyznę. Kiedy na pomoc poszkodowanemu ruszył ksiądz, też został zaatakowany. Mimo reanimacji, zaatakowany mężczyzna zmarł. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w jednym z wolskich kościołów w Warszawie. Rzecznik Komendy Stołecznej Policji kom. Sylwester Marczak poinformował PAP, że do plebanii wszedł agresor i zaatakował mężczyznę. Poszkodowanemu pomocy próbował udzielić ksiądz i również został zaatakowany.

Zobacz także

Policjanci zjawili się na miejscu po trzech minutach od wezwania i obezwładnili napastnika.

Kiedy był już obezwładniony, stracił przytomność i rozpoczęła się reanimacja. Agresor został zabrany do szpitala i tam znajduje się pod naszym nadzorem".

kom. Sylwester Marczak

Pierwszy zaatakowany mężczyzna nie żyje. Ksiądz, który stanął w jego obronie nie odniósł poważnych obrażeń - informuje portal metrowarszawa.pl.

Rzecznik Archidiecezji Warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński przekazał, że ofiarą napadu był ojciec jednego z księży archidiecezji, który przyszedł do kościoła do spowiedzi. "Polećmy Bogu zmarłego w wyniku dzisiejszej napaści w przedsionku domu parafialnego przy kościele św. Augustyna w Warszawie" - napisał na Twitterze ks. Śliwiński.

Zobacz także

Na miejscu zdarzenia pracują stołeczni policjanci. O napaści zawiadomiono prokuraturę.

Także w czwartek doszło do ataku na stołecznym Mokotowie, gdzie zginął 40-letni mężczyzna kilkakrotnie ugodzony nożem. 

Zobacz także

Policja wyklucza powiązanie tych dwóch spraw.

RadioZET.pl/PAP/MetroWarszawa