Zamknij

Bił, katował tłuczkiem do mięsa, ugodził nożem. Odpowie za usiłowanie zabójstwa ojca

Joanna Zaremba
18.03.2019 12:02
Bił, katował tłuczkiem do mięsa, ugodził nożem. Odpowie za usiłowanie zabójstwa ojca
fot. Denis Andricic/Shutterstock

Bił i kopał pięściami po całym ciele, uderzał tłuczkiem do mięsa, w końcu zaatakował nożem. Policjanci zatrzymali 32-latka, który brutalnie pobił swojego ojca. 71-latek trafił do szpitala – poinformowała w poniedziałek podkom. Marta Sulowska, rzeczniczka wolskiej policji.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

W nocy z 12 na 13 marca przed północą do komendy na warszawskiej Woli zgłosił się 71-latek, który opowiedział, że został zaatakowany przez swojego syna.

– Miał on widoczne ślady pobicia. Funkcjonariusze od razu powiadomili karetkę pogotowia, która zabrała go do szpitala – powiedziała PAP podkom. Marta Sulowska, rzeczniczka wolskiej policji.

Zobacz także

Z relacji starszego mężczyzny wynikało, że w pewnym momencie jego syn, Adam M., rzucił się na niego z pięściami. 32-latek miał go kopać i bić po całym ciele między innymi tłuczkiem do mięsa.

Zaatakował ojca nożem

– W pewnym momencie emeryt miał zostać zaatakowany nożem, którym zostały zadane rany cięte – mówi podkom. Marta Sulowska.

Zobacz także

Policjanci natychmiast pojechali do mieszkania, w którym doszło do dantejskich scen. Zastali tam syna pokrzywdzonego. Mężczyzna został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez śledczych z Woli 32-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Zobacz także

Okazało się również, że 32-latek był wcześniej karany. Przebywał kilka miesięcy w więzieniu w związku ze stosowaniem gróźb karalnych wobec ojca.

RadioZET/PAP/JZ