Zamknij

Wielka zmiana na lotnisku Okęcie. W tych godzinach nie polecisz

Redakcja
25.03.2018 18:34
Lotnisko Chopina
fot. Agencja Gazeta

Cisza nocna na warszawskim Lotnisku im. Chopina. Nowość będzie obowiązywała od niedzieli 25 marca. Cisza nocna ma być korzystna zarówno dla mieszkańców okolicy, jak i samego portu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Cisza nocna na lotnisku na warszawskim Okęciu będzie obowiązywała od 23:30 do 5:30. W tych godzinach samoloty nie będą lądowały ani startowały. Decyzja związana jest ze skargami mieszkańców stolicy, którzy narzekali na hałas.

Cisza nocna na Okęciu

Wprowadzenie ciszy nocnej na warszawskim Lotnisku Chopina zapewni mieszkańcom jego okolic spokojny sen, a port ma szansę bardziej wykorzystać swoją przepustowość - powiedział dyrektor portu Mariusz Szpikowski.

Warszawskie Lotnisko im. Chopina jest pierwszym portem lotniczym w Polsce, który zdecydował się na wprowadzenie ciszy nocnej. Podobne rozwiązania obowiązuje na wielu innych lotniskach w Europie, np. Frankfurcie, Monachium, Paryżu-Orly, Brukseli czy Hamburgu.

Zobacz także

Cisza nocna nie obejmie lotów państwowych, wojskowych oraz ratowniczych. Wyjątek będą stanowiły również samoloty w sytuacjach kryzysowych oraz te, które będą opóźnione z przyczyn niezależnych od przewoźnika. 

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE: 

RadioZET.pl/MetroWarszawa/DG