Zamknij

Kaja Godek nazwała osoby homoseksualne „zboczonymi”. Jest pozew w sprawie

Redakcja
11.10.2018 09:39
Godek
fot. Stanisław Kowalczuk/East News

16 osób złożyło pozew przeciwko Kai Godek. Działaczka pro-life w jednym z wywiadów obraziła osoby homoseksualne, nazywając je „zboczonymi”. 

Pozew został wniesiony w środę do warszawskiego Sadu Okręgowego. Złożyło je 16 osób – aktywistów LGBT, artystów, dziennikarzy, wykładowców. Przyłączyły się także organizacje takie jak Miłość Nie Wyklucza, Lambda czy Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego:

Wypowiedź, której dotyczy pismo, padła w maju na antenie Polsat News. W rozmowie z Katarzyną Gozdyrą Kaja Godek stwierdziła: – Jeżeli premier Irlandii obnosi się ze swoją dziwną orientacją, deklaruje w mediach, że ma partnera homoseksualnego, jeżeli jest to przyjmowane jako normalne, to dla mnie jest potworne, że taki kraj określa się mianem katolickiego. Dodała również, że osoby homoseksualne są „zboczone”. 

– Słowa Kai Godek znieważyły nie tylko tych, którzy wytoczyli pozew, ale również 2 miliony innych obywateli i obywatelek Polski należących do społeczności LGBT+ – powiedziała w rozmowie z Gazeta.pl Aleksandra Muzińska z Miłość Nie Wyklucza.

Zobacz także

– Występujemy w imieniu tych, którzy nie chcą lub nie mogą zrobić tego samodzielnie, ponieważ boją się, doświadczają przemocy, a walka o swoje dobre imię w sądzie mogłaby im zagrażać – dodała. 

Inicjatorzy pozwu podkreślają, że zależy im na wyeliminowaniu z dyskursu publicznego podobnej retoryki nienawiści wobec osób homoseksualnych, a także ustanowieniu nowego standardu w polskim orzecznictwie sądowym. 

RadioZET.pl/Gazeta.pl/MP