Zamknij

Historia pani Marii poruszyła Polaków. Piękny finał!

Redakcja
18.03.2018 16:13
Warszawa
fot. Shutterstock

Takie historie przywracają wiarę w ludzi. 83-letnia pani Marii z Warszawy rozdawała ulotki przed sądem przy al. Solidarności, by dorobić do skromnej emerytury, którą miesiąc w miesiąc pomniejszał komornik. Okazuje się, że do seniorki uśmiechnął się los. Rozgłos mediów sprawił, że ludzie dobrego serca przekazali pieniądze, by pomóc kobiecie wyjść z długów. 

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Na początku marca jedna z mieszkanek stolicy opublikowała w sieci zdjęcie 83-letniej emerytki, która musi dorabiać do swojej niskiej emerytury. Pani Maria jest emerytką od 28 lat, a od 12 przez pięć dni w tygodniu rozdaje ulotki. Jej dzienny dochód to 48 złotych. 

Sprawą kobiety zainteresowały się ogólnopolskie media. Historię pani Marii przybliżył portal NaTemat. Poruszeni internauci zwrócili się do redakcji z pytaniem, jak mogą pomóc seniorce. W mgnieniu oka zorganizowano specjalną zbiórkę, dzięki której udało się zebrać... 11 012 złotych!

Zobacz także

Początkowo kobieta chciała, by pieniądze trafiły do potrzebujących dzieci. ''Wspomnieliśmy jednak, że internauci te pieniądze wpłacali z myślą o tym, by właśnie jej pomóc. 83-latka powiedziała więc, że na jedno oko właściwie nie widzi i jeśli wystarczy pieniędzy, to może udałoby się przeprowadzić operację'' - czytamy w NaTemat. 

RadioZET.pl/NaTemat/DG