Protesty w Warszawie. KOD ubrał króla Zygmunta w koszulkę "Konstytucja"

Redakcja
16.09.2018 17:44
Plac Zamkowy
fot. PAP

Figura króla Zygmunta III Wazy stojąca na kolumnie na Placu Zamkowym w niedzielę została ubrana w koszulkę z napisem "Konstytucja" przez uczestników demonstracji zorganizowanej przez Komitet Obrony Demokracji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W demonstracji na Placu Zamkowym, podczas której za pomocą wysięgnika, założono koszulkę na figurę króla, uczestniczyło kilkaset osób, którzy mieli ze sobą flagi Polski, Unii Europejskiej i z logo KOD.

Figura Zygmunta III Wazy w koszulce "Konstytucja"

Część protestujących trzymała egzemplarze Konstytucji RP. Skandowali m.in.: "Konstytucja", "Zygmunt jest nasz", "Obronimy konstytucję". Na niesionych transparentach można było przeczytać: "Idę na wybory w koszulce konstytucja".

Spod kolumny Zygmunta uczestnicy demonstracji wyruszyli przed gmach Sądu Najwyższego, gdzie - jak deklarują - swoim protestem chcą wesprzeć sędziów SN.

Zobacz także

28 lipca Komitet Obrony Demokracji zawiesił na pomniku śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie koszulkę z napisem "Konstytucja, Jędrek". KOD zapewnił, że intencją nie było znieważenie pomnika ani samego Lecha Kaczyńskiego, lecz zamanifestowanie przywiązania do ustawy zasadniczej.

RadioZET.pl/PAP/DG