Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wielka konsternacja wśród kierowców. Jezus objawia się na znakach drogowych

12.02.2019 18:23
xxx wiadomosci

Jezus i apostołowie zasiedli w Warszawie do „ostatniej wieczerzy”. Miejsce wybrali jednak nietypowe, bo konsumpcja odbywa się na zakazie wjazdu. Dosłownie.

Wielka konsternacja wśród kierowców. Jezus objawia się na znakach drogowych fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Warszawiacy donoszą, że niektóre znaki drogowe w stolicy wyglądają nieco inaczej niż zazwyczaj. Od kilku dni na wielu objawia się Jezus w towarzystwie apostołów. Grafika zainspirowana "Ostatnią wieczerzą" Leonarda da Vinci budzi konsternację wśród kierowców, a podziw w sieci – również za granicą.

Artystycznym znakiem szybko zainteresowała się m.in. strona Street Art Globe na Facebooku. W ciągu zaledwie dwóch dni od publikacji wykonanego w Warszawie zdjęcia, post ze znakiem zakazu wjazdu z Jezusem w tle polubiło ponad 10 tysięcy osób z całego świata.

"Ostatnia wieczerza" na znakach w Warszawie

Początkowo mowa była o jednym znaku – przy ul. Narbutta na Mokotowie. Szybko okazało się jednak, że takich „Ostatnich wieczerzy” jest więcej. Jak donoszą warszawiacy, można je znaleźć m.in. przy ulicy Asfaltowej i na Saskiej Kępie. 

Kim jest tajemniczy artysta dekorujący warszawskie znaki drogowe? Tego nie wiadomo. „I niech tak zostanie” – piszą internauci. Faktycznie artyści street artu pozostają zwykle anonimowi – również dla własnego bezpieczeństwa, bo często za taką aktywność w przestrzeni miejskiej grozi mandat. A ten może wynieść anonimowego artystę nawet 500 złotych.

ZOBACZ TEŻ: Francuski artysta przerabia zniszczone budynki w dzieła sztuki

RadioZET.pl/warszawa.naszemiasto.pl/MK

Oceń