Zamknij

Krakowskie Przedmieście ściśle strzeżone. Zapory i policja blokowały... karetkę na sygnale [WIDEO]

Redakcja
10.04.2018 20:30
8. rocznica katastrofy smoleńskiej
fot. Radio ZET

10 kwietnia 2018 roku w Warszawie odbyły się oficjalne uroczystości 8. rocznicy katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. Tradycyjnie na Krakowskim Przedmieściu pojawiły się barierki i duża grupa policjantów. Przez pilnie strzeżony teren obchodów 96. miesięcznicy smoleńskiej nie mogła przejechać nawet karetka na sygnale. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie była Natalia Żyto. Reporterka Radia ZET opublikowała w mediach społecznościowych krótkie nagranie. Na filmiku widać, jak kierowca karetki na sygnale nie może przejechać przez ustawioną na ulicy policyjną blokadę. Pojazd uprzywilejowany musiał jechać objazdem. 

''Teren miesięcznicy smoleńskiej pilnie strzeżony, karetka musiała jechać objazdem film: M. Trawka'' - napisała na Twitterze Natalia Żyto.

W 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej w Warszawie odsłonięto Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej oraz kamień pod pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W uroczystościach wzięli udział m. in. Jarosław Kaczyński, Marta Kaczyńska wraz z córkami, Andrzej Duda, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz premier Mateusz Morawiecki. 

Zobacz także

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie Tu-154M w Smoleńsku zginęli wszyscy pasażerowie i załoga samolotu - w sumie 96 osób. Polska delegacja, w tym wielu przedstawicieli polskich elit politycznych, wojskowych i kościelnych oraz środowisk pielęgnujących pamięć o zbrodni katyńskiej, zmierzało na uroczystości w Lesie Katyńskim.

RadioZET.pl/nata,DG