Pokłócili się podczas gry w karty, jeden dźgnął drugiego nożem

Mikołaj Pietraszewski
14.03.2019 15:13
Zatrzymany
fot. policja.waw.pl

Z ustaleń policji wynika, że podczas zakrapianej alkoholem wspólnej gry w karty doszło do nieporozumienia między dwoma obywatelami Ukrainy. Jeden z nich chciał rozwiązać konflikt przy użyciu noża i zadał kilka ciosów znajomemu. 44-latek trafił do policyjnej celi. Sprawą zajęli się policjanci z Wesołej. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany za usiłowanie zabójstwa.

Policjanci z komisariatu w Sulejówku otrzymali zgłoszenie o ugodzeniu nożem. Jak się okazało, wskazany adres był błędny. Funkcjonariusze podjęli więc poszukiwania miejsca, gdzie doszło do zdarzenia i tym sposobem dotarli na teren Wesołej, gdzie na jednej z posesji odnaleźli zarówno mężczyznę, który był zraniony, jak i podejrzanego o ugodzenie nożem.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

44-latek został zatrzymany. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że najprawdopodobniej podczas wspólnej gry w karty i wspólnego spożywania alkoholu pomiędzy dwoma mężczyznami doszło do nieporozumienia. 44-latek zareagował agresywnie i przy użyciu noża chciał problem rozwiązać, zadając ciosy znajomemu.

Zobacz także

Dalsze czynności należały już do funkcjonariuszy z komisariatu w Wesołej. Śledczy przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady. Zatrzymany trafił do prokuratury. Tam przedstawiono 44-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa. W sądzie zastosowano tymczasowy areszt wobec podejrzanego.

RadioZET.pl/policja.waw.pl/MP