Zamknij

Wandale napisali WON na witrynie kawiarni, gdzie pracują osoby z autyzmem

Redakcja
04.07.2017 17:15
Wandale napisali WON na witrynie kawiarni, gdzie pracują osoby z autyzmem
fot. Facebook

Wandale zniszczyli klubokawiarnię przy ul. Górczewskiej w Warszawie. Na oknie widnieje napis "won". Właściciele "Życie jest Fajne" są w szoku. W kawiarni pracowali dorośli z autyzmem. Widać komuś to bardzo przeszkadzało...

Kawiarnia została otwarta wiosną 2016 roku. W warszawskiej miejscówce "Życie jest Fajne" pracują osoby dorosłe z autyzmem. Są w kontakcie z klientem, parzą kawę, przyjmują zamówienia, uczą się życia w trudnej czasem dla nich rzeczywistości. 

W nocy z poniedziałku na wtorek kawiarnia stała się celem wandali. Na oknie widnieje napis wykonany czarnym sprayem "WON". Zdjęcie strat zostało udostępnione na portalu społecznościowym. "Ktoś nas bardzo nie lubi :( I chce, żebyśmy się wynieśli..." - napisali właściciele "Życie jest Fajne" przy poście dokumentującym akt wandali.

- Zobaczył to nasz pracownik, który o godzinie 11 przyszedł do pracy - mówi Ola Ciechomska, właścicielka klubokawiarni.

Pod postem pojawiła się masa komentarzy wyrażających głosy wsparcia i solidarności. 

- Jesteście super i bardzo potrzebni! A te 3 litery na szybie... Cóż, niektórzy tylko tyle potrafią, bo na reszcie alfabetu nie było ich w szkole. Zatem może chciał się pochwalić, a może pożalić, że potrafi aż/tylko tyle; ) Pozdrawiam serdecznie - pisze Honorata.

- Jestem z Wami. Jesteście cudowni <3 - dodaje Kamila.

Inni pisali, że miejsce jest fantastyczne, że bardzo sobie chwalą i trzymają kciuki.

Komentarz zostawiła także prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. 

hania
fot. Facebook

Nie wiadomo na razie, kto stoi za zniszczeniem okien w klubokawiarni. Zawiadomienie wpłynęło już do warszawskiej komendy.

RadioZET.pl/KM