Zamknij

„PZPR+”. Wandale znów oszpecili siedzibę PiS

Redakcja
30.07.2018 08:00
Warszawa. Kolejna dewastacja siedziby biur poselskich
fot. WarszawskiPiS.pl

Na oknach siedziby warszawskiego zarządu Prawa i Sprawiedliwości pojawiło się hasło „PZPR+”. To kolejna w ostatnich dwóch tygodniach dewastacja partyjnej siedziby. Wcześniej w tym samym miejscu wandale napisali: „Se możecie wy…ać”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do dewastacji doszło na budynku, w którym m.in znajdują się biura poselskie Jarosława Krajewskiego i ministra-koordynatora ds. służb specjalnych Mariusza Kamińskiego.

Zobacz także

Tym razem na elewacji budynku przy ul. Koszykowej pojawił się na napis „PZPR+” (skrót od Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej rządzącej w czasach PRL-u). W zeszłym tygodniu po protestach Komitetu Obrony Demokracji, Obywateli RP i partii na tym samym budynku pojawił się napis „Se możecie wy…ać”.

- Do zdarzenia doszło 27 lipca przed godziną 23. W niedzielę pracownik biura złożył zawiadomienie o zniszczeniu elewacji. Na miejscu zostały przeprowadzone czynności, wykonaliśmy oględziny, zabezpieczyliśmy monitoring i wysłaliśmy materiały sprawy do prokuratury celem podjęcia decyzji o kwalifikacji prawnej - powiedział asp. sztab. Tomasz Oleszczuk z Komendy Stołecznej Policji.

Jak poinformował na Twitterze rzecznik prasowy warszawskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości Michał Szpądrowski, wizerunek sprawców jest znany: „Szczęśliwie tym razem sprawczyni, młoda kobieta w dresikach oraz jej starszy pomagier nie założyli na głowę pończochy i Policja zna już wizerunek sprawców".

Zobacz także

– To już kolejny w przeciągu tygodnia atak na biuro warszawskiego PiS oraz biura poselskie Jarosława Krajewskiego i ministra Mariusza Kamińskiego – komentuje zajście sekretarz Zarządu Okręgowego PiS w Warszawie Michał Prószyński.

W ostatnich tygodniach, podczas uchwalania kolejnej nowelizacji ustaw o sądach i prokuraturze doszło zniszczenia elewacji siedzib posłów PiS w Wąbrzeźnie i Golubiu-Dobrzyniu w województwie kujawsko-pomorskim.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD