Kiedy PiS ogłosi kandydata na prezydenta Warszawy? Karczewski zdradza. I dopowiada kilka słów o Jakim

Redakcja
20.02.2018 09:05
Karczewski
fot. Grzegorz Banaszak/East News

— Myślę, że decyzja o tym, kto będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na prezydenta Warszawy, zapadnie na przełomie kwietnia i maja — powiedział we wtorek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Karczewski został spytany we wtorek w TVN24, czy PiS już zdecydowało, kto będzie kandydatem tej partii w wyborach na prezydenta Warszawy. „Nie ma jeszcze żadnej decyzji. Myślę, że będzie na przełomie kwietnia i maja” — odparł marszałek Senatu. Jak dodał, PiS rozpocznie kampanię samorządową, „kiedy trzeba”.

Jaki wiceprezydentem?

W połowie lutego Karczewski mówił, że Prawo i Sprawiedliwość bierze pod uwagę rozwiązanie, w którym kandydatem na wiceprezydenta Warszawy będzie wiceszef resortu sprawiedliwości Patryk Jaki, a sam Karczewski — kandydatem na prezydenta stolicy. Jaki odpowiedział wówczas na Twitterze: „Od razu prostuję. Będę wspierał marszałka, jeśli się zdecyduje — to dobry kandydat i uczciwy człowiek. Jednak nie zgodzę się na taki wariant. W MS mam jeszcze wiele pracy”.

Pytany o tę reakcję wiceministra Karczewski powiedział, że Jaki „wyraził swoją opinię”. Wyjaśnił też, że jego wspólny start w wyborach na prezydenta stolicy z obecnym wiceszefem MS „jest jedną z możliwości, a nie żadną propozycją”.

„Trzaskowski będzie kontynuował politykę PO”

Karczewski zaznaczył ponadto, że ma dużo pomysłów na sprawowanie władzy w stolicy. Wyraził przekonanie, że byłby lepszym prezydentem Warszawy niż kandydat PO, Rafał Trzaskowski. Zdaniem marszałka Senatu Trzaskowski „będzie kontynuował w Warszawie politykę Platformy Obywatelskiej”. Ocenił też, że prezydentura Hanny Gronkiewicz-Waltz „jest zła”.

Państwowa Komisja Wyborcza informowała pod koniec stycznia, że tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada.

RadioZET.pl/PAP/MP