Zamknij

Szarpali i dusili przechodnia w Warszawie. Pięciu mężczyzn zatrzymanych [WIDEO]

Redakcja
26.07.2017 09:21
Szarpali i dusili przechodnia w Warszawie. Pięciu mężczyzn zatrzymanych [WIDEO]
fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

W Warszawie w okolicy Pałacu Kultury został pobity przypadkowy przechodzień. 

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o pobicie. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego, został on zaatakowany bez powodu przez grupę agresywnych osób. Napastnicy w wieku od 29 do 40 lat szarpali, bili pięściami i kopali swoją ofiarę po całym ciele. Wszystko zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Za ten czyn kodeks karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło rano w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki. Mężczyzna wracał z pracy do domu. Kiedy przechodził obok ławki w parku, usłyszał zaczepki słowne, a następnie został zaatakowany przez grupę siedzących tam osób.

Czy jest sens dalej protestować? Komentuj na Mam Zdanie!

Pięciu mężczyzn rzuciło się na pokrzywdzonego szarpiąc go, dusząc i uderzając pięściami po głowie. Kiedy pokrzywdzony upadł na chodnik, napastnicy kopali go po całym ciele.
Zdarzenie zauważył operator miejskiego monitoringu, który o tym, co się dzieje, powiadomił Policję. We wskazane miejsce natychmiast udali się policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego.

To oni zatrzymali wszystkie podejrzewane o to przestępstwo osoby. 29-letni Mariusz T., 32-letni Marcin S., 34-letni Radosław T., 38-letni Robert Z. i 40-letni Zbigniew T. usłyszeli już zarzuty pobicia działając wspólnie i w porozumieniu.

Wszystkim zatrzymanym za to, co zrobili, grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/MAB, KM