Obchody 11 listopada. Msza św. za ojczyznę

Redakcja
11.11.2017 09:48
Obchody 11 listopada. Msza św. za ojczyznę
fot. Twitter/Kancelaria Premiera

Msza św. w intencji ojczyzny rozpoczęła się w sobotę rano w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Bierze w niej udział prezydent Andrzej Duda z małżonką oraz premier Beata Szydło.

Przed mszą św. prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło oraz marszałkowie Sejmu i Senatu Stanisław Karczewski i Marek Kuchciński złożyli wieńce w Panteonie Wielkich Polaków.

Mszy św. w 99. rocznicę odzyskania niepodległości przewodniczy metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz a homilię wygłosi biskup połowy WP Józef Guzdek. Mszę św. koncelebruje nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio. W świątyni obecni są też m.in. wicepremier Mateusz Morawiecki, minister cyfryzacji Anna Streżyńska i szef BBN Paweł Soloch.

Na zakończenie mszy św. odmówiony zostanie "Akt Dziękczynienia i Zawierzenia Ojczyzny Opatrzności Bożej".

W południe odbędzie się uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza a wieczorem w Świątyni Opatrzności Bożej koncert galowy z okazji Dnia Niepodległości. Przed mszą św. prezydent, premier oraz marszałkowie Sejmu i Senatu złożyli wieńce przed tablicą upamiętniającą ofiary, które zginęły w katastrofie smoleńskiej i przed grobem prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, które znajdują się w panteonie wielkich Polaków. Msza św. inauguruje cykl wydarzeń, który w 2018 roku zwieńczą obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

RadioZET.pl/PAP/DG