Zamknij

Chciał przemycić w bagażu 25 kg biżuterii. Jest warta 2 miliony złotych

Redakcja
13.02.2019 09:20
Chciał przemycić w bagażu 25 kg biżuterii. Jest warta 2 miliony złotych
fot. Izba Administracji Skarbowej

Mężczyzna z tureckim paszportem próbował przemycić do Polski ponad 25 kilogramów złotej i srebrnej biżuterii. Jej wartość oszacowano na 2 miliony złotych. Kosztowności znaleźli funkcjonariusze celno-skarbowi podczas kontroli na Lotnisku Chopina.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje Izba Administracji Skarbowej, złota i srebrna biżuteria znajdowała się w bagażu obywatela Turcji, który przyleciał do Warszawy.

 „Podróżny aktywnie dopytywał funkcjonariuszy celno-skarbowych o przepisy dotyczące obrotu dewizowego, ale na pytanie o towar do oclenia, stanowczo zadeklarował jego brak” – czytamy w komunikacie IAS.

Funkcjonariusze postanowili jednak sprawdzić jego walizki. Znaleźli nie tylko ogromną ilość biżuterii, ale też fakturę, z której wynikało, że złoto i srebro miały trafić do firmy w Białymstoku.

article
fot. Izba Administracji Skarbowej

Zobacz także

Towar został przewieziony do magazynu depozytowego, a sprawę będzie prowadził Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

– Wprowadzenie na rynek ponad 25 kg biżuterii spowodowałoby uszczuplenie w budżecie państwa na kwotę ponad pół miliona złotych – poinformował Grzegorz Biczyk, zastępca Naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno- Skarbowego.

Grozi za to kara grzywny, kara pozbawienia wolności lub obie te kary.

RadioZET.pl/PAP/JŚ