Zamknij

Rekordowy przemyt na warszawskim lotnisku

Redakcja
24.07.2017 08:47
Rekordowy przemyt na warszawskim lotnisku
fot. Maciej Luczniewski/REPORTER

33-letniego obywatela Bułgarii, wracającego z Brazylii, zatrzymali celnicy na warszawskim lotnisku Chopina. Mężczyzna próbował przemycić 3,5 kg kokainy. 

- Było to rekordowe w tym roku przejęcie narkotyków na Lotnisku Chopina - powiedział Piotr Tałałaj, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. Poinformował, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonej kokainy to 700 tys. złotych.

- Zazwyczaj tego typu przemycany towar cechuje bardzo wysoka czystość. W tym przypadku handlarze narkotyków mogliby przygotować nawet 30 tysięcy działek - powiedział rzecznik.

Zobacz także

Jak ujawnił, narkotyki były ukryte w ściankach i paskach plecaka oraz torby podręcznej.

Protesty w całej Polsce. Czy Andrzej Duda powinien zawetować ustawę o Sądzie Najwyższym? Weź udział w dyskusji. Nagraj swoje wideo i powiedz co myślisz!

- Były owinięte folią i gąbką. Całość sprawiała wrażenie zwyczajnych bagaży. Dopiero po rozpakowaniu bagaży na ekranie urządzenia rtg można było zauważyć, że w środku jest coś jeszcze - powiedział Tałałaj.

- Po rozpruciu, celnicy wyjęli siedem pakunków. Wydobyta substancja przebadana została narkotestem, który dał pozytywny wynik wskazujący na obecność kokainy - dodał.

Zatrzymany 33-latek decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Za przemyt narkotyków grozi do pięciu lat więzienia. Sprawę prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy pod nadzorem prokuratury.

RadioZET.pl/PAP/DG