Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tragedia w warszawskim metrze. Nie żyje mężczyzna

29.12.2018 14:19
xxx wiadomosci

Nie żyje mężczyzna, którzy został potrącony w sobotę przez wagon warszawskiego metro. Do tragedii doszło na stacji Wawrzyszew. W akcji ratowniczej brało udział kilka zastępów straży pożarnej. Uruchomiono zastępczą komunikację autobusową.

Warszawa. Nie żyje mężczyzna, który rzucił się pod metro na stacji Wawrzyszew fot. KAROL SEREWIS/East News (ilustracyjne)

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak poinformował starszy aspirant Łukasz Płaskociński ze straży pożarnej, w sobotę po południu pod pociąg na stacji metro Wawrzyszew skoczył mężczyzna.

W akcji ratowniczej brały udział trzy zastępy straży pożarnej i jeden zastęp zakładowej straży pożarnej działającej w metrze. Na miejscu pracowało też pogotowie ratunkowe i policja.

- Ewakuowaliśmy tego mężczyznę spod składu pociągu, jednak lekarz stwierdził zgon - dodał.

Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego na swojej stronie internetowej, uruchomiono autobusową linie zastępczą Z - „ZA METRO” - na trasie: Metro Młociny– Kasprowicza – Sacharowa – Marymoncka – Żeromskiego – Żeromskiego 04 – Sacharowa – Kasprowicza – Metro Młociny. Pociągi metra linii M-1 kursują tylko na odcinku: Kabaty – Słodowiec.

RadioZET.pl/PAP/PTD

Oceń